You are here:: Home
 
 

TAIZÉ PRAHA s UPECE

E-mail Tlačiť PDF
UŽ SI ROZMÝŠĽAL ČO Z TOHTOROČNÝM SILVESTROM?
že aj trošku áno, ale zdá sa ti to ešte ďaleko ???...nechcem strašiť, ale čas prejde ako voda, všetky chaty ako    každý rok budú už obsadené a ty zostaneš zasa raz doma-papučová kultúra, trápny a nudný program v telke atď...


...no mám aj dobrú správu: NEMUSÍ TO TAKTO BYŤ, pretože UPeCe TeTe ťa pozýva stráviť tohtoročný Silvester v spoločenstve, modlitbe, oslave, pričuchnúť ku kultúre a niečo zažiť.
Určite si už počul o tom, že existuje komunita Taizé, ktorá svojou jednoduchosťou prispieva k zblíženiu viacerých vierovyznaní a súčasťou ich evanjelizácie sú aj každoročné celoeurópske silvestrovské stretnutia mládeže v niektorom z európskych veľkomiest.
Už pred dvoma rokmi sme úspešne absolvovali Rím, minulý rok bolo mestom stretnutia Štrasburg a tento rok to bude naozaj blízko a síce u našich českých susedov v PRAHE.
UPeCe sa preto opäť rozhodlo zorganizovať spoločný výjazd na toto stretnutie a týmto ťa srdečne pozývame.

Dôležité údaje:
- dátum konania 29.12.2014 - 2.1.2015, poplatok 55 EUR pre mladých do 35 rokov a 85 EUR pre starších ako 35 rokov. v cene je: ubytovanie, program, doprava v Prahe, jedlo
- výdavky navyše: cesta do a z Prahy cca 30-40 EUR (podľa spôsobu dopravy), poistenie, pre hladošov viac jedla

UPOZORNENIE: Ubytovanie bude zabezpečené u obyvateľov mesta a regiónu Prahy alebo v rôznych ubytovacích priestoroch (napr. vo farských halách, na školách, atď.) Všetci účastníci musia mať so sebou spacák a karimatku.

Ohľadom jedla: raňajky zabezpečujú jednotliví ubytovatelia avšak na báze dobrovoľnosti a v rámci svojich možností, obed a večera budú rozdávané hromadne raz denne: obed-niečo ľahko uvariteľné, ale teplé jedlo, večera – suchý balíček.
Akcia je vekovo obmedzená od 17 do 35 rokov, starší ako 35 rokov môžu ísť len ako vedúci skupiny, takže sa mi môžu prihlásiť a pomôcť s organizáciou a ja ich urobím za odmenu vedúcimi

Chceme ísť ako spoločenstvo, spôsob dopravy bude dohodnutý podľa počtu účastníkov 40-50 (veľký autobus), do 30 (minibus), 20 a menej (vlak)
prihlásiť sa je nutné IBA mailom do KONCA TOHTO MESIACA na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , do predmetu správy TAIZE 2014 a do textu mailu uviesť svoje celé meno a priezvisko, dátum narodenia, prípadne ak má dotyčný k dispozícii v Prahe vlastné ubytovanie.

Všetky bližšie informácie u mňa osobne (Miroslava Ježová) na každej mládežke, alebo sa pýtajte cez uvedený upece mail. Poprípade http://www.taizepraha.cz/category/aktuality/

TEŠÍME SA NA TEBA